Razmena učenika – Merano

Danas, 6. marta, prvog dana naše posete Meranu imali smo priliku da se upoznamo sa našim domaćinima i da posetimo njihovu školu koja je prethodno bila hotel u kom su boravili čuveni Franc Kafka i Zigmund Frojd.

Nakon toga smo zajedno sa grupom učenika iz Merana obišli grad, popeli se na tvrdjavu sa koje smo videli čitav grad, napravili divne fotografije i doživeli trenutke koje ćemo još dugo pamtiti. Kasnije smo probali najbolje burgere i picu u tradicionalnim italijanskim restoranima. Grupa učenika posetila je i Bolzano, najveći grad Južnog Tirola, dok je druga grupa ipak odlučila da ostane u Meranu.

Zadovoljni smo kako smo proveli ovaj dan, zadovoljni smo našim novim prijateljima i nadamo se da će nam i naredni dani proći u ovakvoj harmoniji.