„How we organize ourselves“

У оквиру истраживачке теме „How we organize ourselves“ ученици Grade 3B посетили су „Покрет горана Србије“ како би се упознали са његовом организацијом и сазнали које проблеме решава. Након посете ученици су предузели акцију у циљу да подрже рад „Покрета горана Србије“ и обавесте школску заједницу због чега је важно да свако посади три дрвета. Три одрасла дрвета у периоду од 100 година произведу кисеоник у количини колико је потребно за један људски век у трајању од 60 година. Ученци Grade 3A и 3B посадили су дрво своје генерације на основу упутства написаног на постеру „Покрета горана Србије“ о томе како правилно посадити дрво и пружили пример одговорног понашања према природи и другим људима. Дрво липе ученици су назвали Лили Бошковић.