PUTOVANJA

Proces učenja u školi „Ruđer Bošković“ se odvija i van učionice  kroz: rekreativnu nastavu, đačke ekskurzije, izlete, đačke razmene i jezičke i sportske kampove.

Program rekreativne nastave za učenike nižih razreda osnovne škole koncipiran je u skladu sa uzrastom učenika i nastavnim planovima.

Neki od ciljeva nastave u prirodi su: podsticanje pravilnog psihofizičkog i socijalnog razvoja,  sticanje iskustava u kolektivnom životu, razvijanje zajedništva i tolerancije u odnosima među ljudima, formiranje pozitivnih stavova prema prirodi i njenoj zaštiti, obogaćivanje postojećih i sticanje novih znanja i iskustava. Destinacije na koje odlaze naši učenicu su: Palić, Zlatibor, Kopaonik, Divčibare. Smeštajni objekti su visoko standardizovani.

U toku školske godine škola organizuje i više izleta sa različitim sadržajima i ciljevima. Do sada su naši učenici obišli brojne lokalitete : Viminacijum, Vinču, Avalu, Prirodnjački centar u Svilajncu, Specijalni rezervat prirode “Zasavica”.