Општинско такмичење из математике

Општинско такмичење из математике одржано је 25. фебруара у ОШ „Вук Караџић“ у Сремчици. Нашу школу представљали су: ученици трећег разреда Андреј Нестеренко и Лука Вучковић; ученици четвртог разреда Хара Љапис, Огњен Срзентић, Андреј Иванић и Урош Голубовић; ученици петог разреда Лука Јанковић и Филип Димитријевић и ученица шестог разреда Миа Трифуновић. Лука Јанковић и Миа Трифуновић су имали директан пласман на општинско такмичење због прошлогодишњих постигнућа, док су остали ученици остварили најбоље резултате на школском такмичењу и тиме се пласирали на даљи ниво такмичења.

Сви ученици су показали одлично знање на општинском такмичењу и доказали да су међу најбољима. Похваљујемо све ученике за учешће на такмичењу и надамо се да ће наставити да негују такмичарски дух и љубав према математици. Посебне похвале за успех и високо место на ранг листи заслужују Андреј Нестеренко, Лука Јанковић и Миа Трифуновић. Остаје нам само да свим ученицима пожелимо успех на наредним такмичењима, а посебно ученицима који су се ове године пласирали на окружно такмичење.