Andrej Kubiček

Profesor sociologije

andrej.kubicek@boskovic.edu.rs

Obrazovanje: Filozofski fakultet u Beogradu, sociologija.

Stručno usavršavanje:

„Prejudice, Genocide, Remembrance“, Tom Lantoš institut u Budimpešti

Učešće na projektima:

„Podrška mladim Romima na putu od obrazovanja ka osamostaljivanju i zapošljavanju”, Centar za interaktivnu pedagogiju (CIP).

„Fer plej – uključivanje mladih sportista u prevenciju nasilja”, Centar E8

„Školi o manjinskim pravima i integraciji manjina”, Centar za razvoj civilnog društva.

Objavljeni članci:

Kubiček, Andrej (2013): »Analiza razvoja kulturnog sistema češke nacionalne manjine u periodu od 2009-2013«, u: Nacionalni saveti nacionlanih manjina i kultura, uredili Radosavljević Duško, Vukašinović Eva i Keveždi Miroslav, Zavod za kulturu Vojvodine, Novi Sad.
Kubiček, Andrej (2013): »Strategija razvoja kulture češke nacionalne manjine« u: Most: časopis za kulturu nevladinih organizacija Vojvodine, broj 1, str: 93-97.
Kubiček, Andrej (2014): »Udruženja Čeha u Beogradu« u: Most: časopis za kulturu nevladinih organizacija Vojvodine, broj 2, str: 107-115.
Kubiček, Andrej (2014): »Diskursi o Romima u dnevnoj štampi« u: Uloga medija u normalizaciji odnosa na Zapadnom Balkanu, uredili Dubravka Nedeljković Valić, Srđan Sremac, Nikola Knežević i Dinko Gruhonjić, Filozofski fakultet u Novom Sadu, Novi Sad.
Kubiček Andrej, Ilić Snežana i Ilić Vladimir (2015): Iza ogledala – o nacionalnim savetima nacionalnih manjina, izborima 2014. i još ponečemu.
Kubiček, Andrej (2015): »Rasizam prema Romima na internetu« u: Uloga medija u normalizaciji odnosa na Zapadnom Balkanu II, uredili Dubravka Nedeljković Valić, Srđan Sremac, Nikola Knežević i Dinko Gruhonjić, Filozofski fakultet u Novom Sadu, Novi Sad.
Sivaček, Jože i Kubiček, Andrej (2016): »Globalne društvene promene i umrežene evropske strategije« u Srbija i strategijska raskršća, str: 417-433, Škola nacionalne odbrane, Vojna akademija, Beograd.
Janković, Stefan i Kubiček, Andrej (2016): »Between latency and political mobilization: (con)figurations of the ethno-national identification among the bureaucratic-political elite of Serbia«, u Socilogija.
Kubiček, Andrej (2017): »Migration of „Pariah People“: the Case Study of Roma in the Balkans« u: Towards Understanding of Conteporary Migartion, uredili Mirjana Bobić i Stefan Janković, str. 199-220, Institut za sociološka istraživanja, Beograd.