Šesnaest godina sa vama u timskom duhu

Završna priredba školske 2018/2019. god. i defile 16. generacije maturanata Gimnazije ,,Ruđer Bošković” održani su 19. 6. 2019. u Madlenijanumu. Uvod u program je hor gimnazije, a potom je usledio govor direktorke  Ivane Vukmirice Baćanović koja je podelila sa gostima iskustvo u radu u prethodnoj školkoj godini. Obratio se i Dragan Štulić, generalni menadžer.

Usledio je dramski komad „Lajanje na zvezde”. Glumci su bili nadahnuti, vrcavi, spontani, opušteni. Muzičke numere su pratile dramsku radnju: Teodora Vuković na klaviru, Naum Ivanić na gitari, Marija Ignjatić je otpevala Pod sjajem zvezda, Tea Polimac i Naum Ivanić u duetu pesmu Devojko mala. Plesači su bili odlični.

Nagrađenim učenici Sokolske diplome je uručila direktorka. Nagradu za najboljeg druga „Ahmad Isak” osvojio je Đorđo Matić.

Defile 16. generacije završen je obraćanjem đaka generacije Milana Bulajića.

U holu je goste dočekao 32. broj Sokolskih novina.