Aleksandar Maričić

generacija 2014/15.

Osnovnu i srednju školu pohađao u privatnoj školi Ruđer Bošković – prošao kroz programe Checkpoint, IGCSE i IB. U srednjoj školi bio je generacija 2015, gde je ostvario najviši rezultat od 39 poena u okviru IB programa u svojoj generaciji. Diplomirao 2018. godine na Royal Holloway University of London u Velikoj Britaniji na smeru BSc Mathematical Economics, gde je proglašen za studenta generacije. Svoje dalje školovanje nastavlja u Velikoj Britaniji gde 2019. godine završava MPhil Economics na Univerzitetu Kembridž kao član St Catharine’s koledža. Glavno istraživanje master teze bazira se na empiriskoj makroekonomskoj analizi efekta uvođenja minimalne plate u Nemačkoj na broj radnih sati.

Tokom studija je ostvario zapažene rezultate na projektima iz antimonopolskog ponašanja, Ponzijeve šeme i ekonometrije.

Uspešno pohađao letnje prakse u sektoru finansijskog kontrolinga u firmama Pharmanova, Nimax i Coca-Cola HBC Srbija u okviru Coke Summership-a 2020. Timu „Peterhof consulting“ se pridružio kao konsultant u septembru 2020. godine