Završna svečanost OŠ ,,Ruđer Bošković”

U Madlenijanumu, u subotu 8.6. tradicionalno i svečano smo ispratili 16.generaciju naših maturanata. Nikada nismo imali brojniju generaciju na koju smo veoma ponosni. Gostima i maturantima najpre su se obratili generalni menadžer naše škole Dragan Štulić i direktorka Jelena Poznić,a potom su na pozornicu Madlenijanuma izašli naši takmičari na koje smo beskrajno ponosni.

Prvi put ove godine uručena je Nagrada ,,Dragana Pavlićević“ čiji je  dobitnik nastavnik Dejan Pavlović. Uručivanje ove nagrade pokrenuto je na inicijativu učenika Aleksandra Drakulića Šoka u znak sećanja  na nastavnicu Draganu. Nakon toga usledio je dramski komad ,,Lepotica i Zver“ koju su spremili članovi dramske i muzičke sekcijenaše škole, a ove godine podršku su im pružili i učenici Gimnazije, a u ulogama se oprobali, osim dece, i profesori. Malo je reći   kakvo oduševljenje publike su izazvali.  Zaslepili su nas svojim talentom, glumom, plesom, pevanjem, predivnim kostimima, scenografijom…Pomerili su granice  svoje kreativnosti i ljubavi prema onome što rade. Završni i najsvečaniji deo večeri bio je defile naših maturanata i proglašenje Sonje Pijanović za učenicu generacije, a potom je usledio vatromet u čast još jedne generacije koja odlazi iz naše škole.