Ruđer fest  2024.

U utorak 4. juna, u Školi ,,Ruđer Bošković“ održana je još jedna tradicionalna manifestacija ,,Ruđer fest“.

Uz demonstraciju eksperimenata, dečije kreativnosti, učenja i znanja iz oblasti nauke, umetnosti, sporta, lepog govora, plesa, Ruđer fest je ove godine imao i humanitarni karakter. Prikupljena sredstva namenjena su organizaciji ,,Budi human“.

Naši prijatelji iz Paraolimpijskog komiteta Srbije, svojom podrškom uveličali su i ulepšali ovaj događaj.

I ove godine za učenici i nastavnici naše škole pripremili su mnogo interesantnih i poučnih sadržaja.

Osim naučnih eksperimenata iz oblasti biologije, fizike i hemije, uživali smo i uz muziku, pesmu, ples, izložbe kreativnih radova naših đaka i humanitarni sajam knjiga i kolača.

Sport ni ove godine nije izostao, te su ruđerovci odmerili snage na sportskim terenima kroz razna sportska nadmetanja, zajedno sa našim paraolimpijcima.

Družili smo se,  bili humani i kroz zabavu mnogo toga naučili!