U poseti Miloševom konaku

Učenici Grade 3 su prošle srede 28.septembra posetili Milošev konak koji se nalazi u srcu Topčiderskog parka.
Poseta je bila usklađena sa našom prvom temom koja nas uči o multikulturalnosti, tradiciji, kulturi kao i običajima kako svog tako i drugih naroda. O Miloševom životu u topčiderskom dvoru, ali i o njegovoj dugoj i dinamičnoj vladavini najbolje nam govori stalna muzejska postavka koju baštini konak. Učenici su bili zadivljeni šarenilom i ukrasima Miloševe Paradne sobe, Bogomolje i sobe gde su se vodili razgovori od državne važnosti. Imali su priliku da razgledaju muzejske eksponate i postavljaju pitanja koja su ih zanimala.
Poseta je bila vrlo uspešna i informativna. Učenici su izrazili svoje utiske o poseti muzeju putem crteža prelepog i egzotičnog Platan drveta.