Italijanski doručak

Italijani su Dan jezika proslavili  italijanskim doručkom. Napravili su kafu na italijanski način u aparatu za kafu od poznatog italijanskog brenda „Bialett“. Aparti za kafu od „Bialetti“ se prave isključivo u Italiji od kad je brend osnovan 1919. godine. Učenici su isto imali priliku da donesu italijanske kolačiće dok je profesorka ponela kolač „ciambella“. Ciambella je jednostavan, ali popularan slatkiš širom Italije. Prvobitno se konzumirao tokom bifea, porodičnih večera ili venčanja. Danas se uglavnom služi za doručak sa mlekom ili kao užina tokom dana. Učenici su prvo poslužili nastavnika francuskog i nastavnicu Istorije, a zatim su poslužili koordinatorku MYP-a, direktorku gimnazije i razrednu.

Aleksandar Vasilić Ib