Obeležavanje Svetskog dana mentalnog zdravlja u PYP-ju

Svetski dan mentalnog zdravlja se u celom svetu obeležava 10 oktobra. To je dan kada zajedničkim snagama radimo na razvijanju svesti o značaju mentalnog zdravlja i načinima kako možemo da ga unapređujemo.

Učenici u PYP-ju su ovaj dan obeležili prigodnim aktivnostima i napravili svoje podsetnike o tome kako sve mogu da brinu o svom mentalnom zdravlju,vodeći računa o:

Svojim mislima, osećanjima i ponašanju

Svom fizičkom zdravlju

Učenju načina kako da rešavaju stresne situacije

Radu na samopoštovanju

Učenici G4 su u okviru teme Ko smo mi imali pravac istraživanja: Fizičko i mentalno zdravlje su podjednako važni u okviru kog su radili plakate koji mogu pomoći učenicima naše škole – kako održati sreću, prevazići tugu, savladati bes, suočiti se sa ljubomorom, pobediti strah i prevazići stid. U okviru priredbe koju su pripremili za obeležavanje Dečje nedelje, obuhvatili su i temu izražavanja emocija. Takođe, na časovima ICT-a su istražili su aplikacije koje mogu pomoći u prevenciji zdravlja, pa tako pronašli i aplikaciju koja se bavi prevencijom mentalnog zdravlja Better me.

Dobro mentalno zdravlje je sastavni deo našeg sveukupnog zdravlja i blagostanja!