„El Día de la Hispanidad“

Povodom proslave 12.10.2019, odnosno dana kada je otkrivena Amerika („El Día de la Hispanidad“), učenici gimnazije i OŠ Ruđer Bošković ,sa svojim nastavnicama španskog jezika, su 18.10.2019. relaizovali niz aktivnosti kako bi obeležili ovaj važan datum.

Učenici drugog razreda gimnazije su, nakon odgledanog videa i po uzoru na tekst koji su ranije obrađivali, odigrali kviz KAHOOT na kome su kroz 25 pitanja prošli i ponovili sve ono što znaju o otkriću Amerike i Kolumbovom putovanju, kao i o tome kako je i koliko je ovo otkriće važno za Španiju i španski jezik.

Učenici Grade 6 su razgovarali o otkriću, Kolumbovom putovanju, a nakon toga su imali „fiestu“ tokom koje su pevali španske pesme.

Učenici Grade 2 su imali prilike da probaju španski slatkiš turróni, uživali su u posluženju koje su sami doneli, pevali su uz španske pesme, igrali I napravili svoju prvu špansku „fiestu“.