Peacekeeping project

Od ponedeljka do četvrtka, prošle nedelje (14 – 17. 10.) deset naših učenika iz Diploma programa, učestvovalo je u projektu Peacekeeping, koji je realizovan u saradnji sa United World College iz Mostara. Učestvovali su: Filip Kazimirović, Ilija Novčić, Pavle Baić, Aleksa Aćimović, Matija Marić, Andrej Kokir, Mia Đorđević, Milena Ćuković, Anna Čeraneva, Elena Kadović.

Projekat su osmislili učenici iz Mostara, a naši učenici su pomogli u realizaciji i učestvovali tokom aktivnosti u Beogradu. Tema je bila vezana za bivšu Jugoslaviju, a učenici su u okviru teme razmatrali uzroke i posledice postojanja jedne ovakve države po sve njene narode, sa refleksijama na buduća dešavanja na južnom Balkanu.

Radionice su realizovane u našoj školi, ali i na terenu. Svi zajedno su posetili Muzej Jugoslavije, Kuću Cveća, Beli dvor, spomenik obešenima na Terazijama. Anketirali su i građane na ulicama Beograda, a nakon toga obrađivali rezultate ankete u prostorijama škole.

Sve u svemu, bilo je to jedno divno druženje mladih ljudi, razmena ideja i znanja, kao i pravljenje planova za buduće zajedničke projekte.

Click here to add your own text