Tri medalje za naše učenike

Prošlog vikenda je u Nacionalnom centru na Adi  održan XXIII Kup grada – Trofej Beograda 2023. Rekordnim brojem učesnika potvrdio je tako svoj status kao najprestižnije domaće takmičenje u badmintonu pored Prvenstva Srbije. Naši učenici su učestvovali drugog dana i postigli zapažene rezultate.

U konkurenciji dečaka pojedinačno do 15 godina, trofej i zlatna medalja su otišli u ruke učenika 9B Đorđa Omrčena (BK Beograd). U konkurenciji muških parova do 15 godina, Đorđe je zajedno sa drugom iz razreda, Markom Petkovićem stigao do 3. mesta i bronzane medalje. Marko je pored toga osvojio i još jednu bronzanu medalju – ovaj put u konkurenciji mešovitih parova do 15 godina igrajući sa Janom Vasiljević.

Poželimo im puno sreće i na internacionalnom turniru u Sloveniji, na koji putuju sledećeg vikenda.