Susret sa Mokom

U četvrtak, 19. oktobra, imali smo još jedan zanimljiv CAS. Ovoga puta smo išli u posetu Osnovnoj školi “Miloje Pavlović” koja se nalazi u našem komšiluku, pa je profesorka Nena predložila šetnju do tamo. Razlog posete je bio više nego uzbudljiv. Išli smo da upoznamo terapijskog psa, koga je škola kupila od naše humanitarne donacije. Novac za pomoć školi smo prikupili tako što smo odigrali predstavu u Kulturnom centru Čukarica, prošlog proleća, a publika je donirala kroz kupoviunu karata za predstavu.

Pas je stigao iz specijalnog trening centra u Mađarskoj i dresiran je za rad sa decom koja imaju različite poteškoće u razvoju. Predivan je, pametan, poslušan, nežan. Svi smo bili oduševljeni i mnogo nam je drago što smo pomogli drugarima iz ove škole da im boravak tamo svaki dan bude zanimljiv i zabavan uz prelepog ljubimca.