„Ruđerovci pomažu ugroženim životinjama“

U sredu 20. oktobra u školi ,,Ruđer Bošković” uručena je donacija Udruženju Animal Rescue Serbia (ARS), prvom zvaničnom neprofitnom udruženju građana koje dobrovoljno spašava životinje u Srbiji.

Povodom svetskog dana životinja 4. oktobra, učenici škole ,,Ruđer Bošković” su u okviru tradiocionalne humanitarne akcije ,,Humanost na delu u dečijem odelu” prikupili sredstva za kupovinu 140 kilograma hrane za ugrožene životinje u Srbiji. Priključili smo se akciji Udruženja Animal Rescue Serbia “ Dolazi zima, sakupimo zajedno 100 tona hrane za napuštene životinje”.

Volonteri ovog udruženja su prilikom pruzimanja donacije upoznali učenike sa programom MJAU-VAU EKSPERT koji je namenjen deci školskog uzrasta. Kroz ovaj program deca, kroz teorijske i praktične vežbe, uče kako pravilno da prilaze životinjama, kako da se ponašaju u susretu sa nepoznatim životinjama (čoporom pasa i sl.) i mnoge druge korisne stvari.

Program je zamišljen tako da se pored pravilnog ophođenja prema životinjama, deca nauče i pravilnom odnosu prema životnoj sredini. Partner ovog programa je recan Fondacija – neprofitna organizacija za reciklažu limenki za piće. recan Fondacija promoviše svest o značaju zaštite životne sredine, posebno među mlađom populacijom i svest o potrebi reciklaže limenki.

Specijalni gost bio je Vau ekspert Badi, pas spasilac koji je deo  tima koji ima za cilj utiče na nove generacije koje će više od nas brinuti o životinjama i životnoj sredini.