Ruđerov humanitarni sajam knjiga

U četvrtak 28. oktobra u našoj školi organizovan je ,,Ruđerov humanitarni sajam knjiga”. Koncept je bio zasnovan na tome da učenici donesu knjige koje su bile izložene na prodajnoj izložbi.

U okviru ove manifestacije, učenici su  imali  susret sa piscem Jasminkom Petrović, a učenik gimnazije Božidar Vasilić održao je radionicu ,,Izražajnost”.

Đaci su imali priliku da se upoznaju sa radom svojih vršnjaka-pisaca u okviru programa ,,Naše pero”.Učenik Petar Tolimir i nastavnik Bojan Ilić recitovali su stihove autorskih pesama, a ceo program praćen je pesmom školskog hora.

Organizovana je i izložba nagrađivanih brojeva  školskih časopisa ,,Đačkog Kutaka” i ,,Sokolskih novina”.

Novac od prodatih knjiga je namenjen u humanitarne svrhe. Knjige koje su preostale će biti poklonjene nekoj školskoj seoskoj biblioteci i domu za stara lica.

Hvala svima na učešću u ovoj humanitarnoj manifestaciji, na  angažovanju i značajnoj donaciji koju smo zajedno prikupili za one kojima je pomoć neophodna.