Radionice u Muzeju nauke i tehnike

Učenici Grade 2 učestvovali su u radionici ,,Ruka u testu-vazduh“ u Muzeju nauke i tehnike u sredu 27. marta. Radionica  ima za  cilj da praktikuje nauku kroz aktivnost, postavljanje pitanja, istraživanje, eksperimentisanje i kolektivnu konstrukciju. Učestvujući u radionicama, đaci sami realizuju eksperimente, razmišljaju i diskutuju kako bi razumeli rezultat koji su dobili. Učenici vrše eksperimente sami, uz stručnu pomoć kustosa edukatora i svojih učitelja, kako bi neposredno razumeli naučne principe na kojima su igre bazirane.

Za kraj posete, sledio je obilazak najuzbudljivijeg dela muzeja ,,Naučne igraonice”, koja je osmišljena tako da promoviše učenje kroz otkrivanje, učestvovanje i eksperimentisanje kroz neposredan kontakt sa naučnim izazovima.