Radionice Bezbednost dece na Internetu

Tokom ove nedelje PYP psiholog škole je u održala radionice u odeljenjima Grade 4 i Grade 5 na temu Bezbednost dece na Internetu. Nakon urađene i obrađene ankete na temu korišćenja Interneta od strane učenika, realizovane su ove radionice na kojima su učenici razmenili informacije, podelili svoje primere, saznali o različitim načinima zaštite fizičke i psihičke bezbednosti, zaštite računara, kao i zaštite znanjem. Radionicu je pratila Power Point prezentacija koju je učenicima dostupna kroz See Saw aplikaciju, a u kojoj se nalaze korisne informacije i linkovi ka sajtovima gde mogu dodatno da saznaju proverene informacije o povećanju bezbednosti na Internetu. Takođe, dobili su i 10 pravila bezbednog klika, koji se nalaze i u njihovim učionicama.

Tokom radionica su učenici pravili svoje postere kao podsetnike za bolju bezbednost na Internetu, crtajući svog avatara, i podsetnike za sve 4 tačke bezbednosti, kao i informaciju o besplatnom kontakt telefonu Nacionalnog kontakt centra za bezbednost dece na Internetu 19833.

Za roditelje je pripremljena brošura Bezbednost na Internetu koju je izdala škola, a priredila PYP psiholog škole Danijela Andrejić Mićović. Brošura sadrži korisne informacije o ovoj temi i linkove ka dodatnim izvorima informacija na ovu temu na Internetu.