Radionica ‘’Kako napisati dobro motivaciono pismo”

Pored ispita u maju sledeće godine naše učenika završne godine Diploma programa tokom ove školske godine očekuje i priprema prijave za fakultete. Jedan od najvećih izazova tokom aplikacije za fakultet je pisanje motivacionog pisma. Dobro napisano motivaciono pismo je presudno u odabiru kandidata i ono čime učenik može da skrene pažnju na sebe u moru drugih aplikanata. Kako bi pomogli našim učenicima organizovali smo radionicu pod nazivom „Kako napisati dobro motivaciono pismo“ u saradnji sa Global Study agencijom. Učenici su naučili koliko paragrafa treba da ima motivaciono pismo, na šta koji paragraf treba da sadrži od informacija, šta obavezno uključiti, a šta po svaku cenu izbegavati. Na kraju su se učenici podelili u grupe, i svaka grupa je dobila zadatak da sastavi nacrt motivacionog pisma za određeni fakultet.