Progovori da vidim ko si

Društvo Izražajnost i Obrazovni sistem „Ruđer Bošković” napravili su saradnju. Komunikolog i glumac Slobodan Roksandić održao je u sredu 23.9. prvu od nekoliko radionica sa učenicima prvog razreda gimnazije. Atmosfera je bila odlična, razgovarali smo o elementima dobrog govora, poštapalicama, očuvanju srpskog jezika. Učenici su uživali.
Druga i treća radionica desila se u petak 25.9. Radionicu je držao glumac Milan Bosiljčić i glumac Marko Milovanović. Osmaci i prvaci su pokazali izuzetnu zainteresovanost i saradljivost. Radujemo se novom susretu koji će se desiti sledećeg meseca. Učenici, učesnici radionica, a i ostali zainteresovani, dobiće od škole udžbenik autora Slobodana Roksandića čiji je naslov Sokratova misao Progovori da vidim ko si, koja je veoma korisno štivo za sve one koji su spremni da „jasno i glasno kažu ono do čega im je stalo”.