Predavanje „Znanje je moć“

Učenici grade 9 su 4. oktobra prisustvovali predavanju profesorke Mendi Skot, počasne predavačice sa Australijskog Nacionalnog Univerziteta, pod nazivom „Znanje je moć“. Ovaj događaj je organizovan u okviru školskih aktivnosti koje imaju za cilj izgradnju odnosa sa širom zajednicom i pružanje učenicima dragocenih iskustava van učionice.
Profesorka Skot je govorila o važnoj temi – da li je obrazovanje pravo ili privilegija, podstičući učenike da kritički razmisle o pristupu obrazovanju širom sveta i kako ono oblikuje društvene zajednice. Predavanje je podstaklo dinamične diskusije među učenicima, koji su izneli različite stavove i osvrnuli se na svoje obrazovne prilike.
Ovo predavanje je samo jedna od mnogih inicijativa naše škole koje imaju za cilj da pripreme učenike da razmišljaju dublje o stvarnim problemima i svojoj ulozi građana sveta.