Predavanje prof. Mandy Scott o razlikama u varijantama engleskog jezika

Grupa učenika grade 8 prisustvovala je predavanju prof. Mandy Scott, počasne predavačice sa Australijskog nacionalnog univerziteta, koja je govorila o razlikama između varijanti engleskog jezika. Kroz primere rečenica iz serijala Hari Poter, prof. Scott je učenicima približila razlike između britanskog i američkog engleskog jezika. Mnogi učenici su već bili upoznati sa brojnim rečima i razlikama, aktivno su učestvovali u diskusiji, deleći primere iz ličnih iskustava tokom putovanja, iz filmova, knjiga, ili od prijatelja i rođaka. Tema predavanja bila je „Harry Potter in Translation and what it tells us about language and culture“, koja je podstakla razmišljanja o jeziku i kulturi. Divno je kada imamo priliku da ugostimo ovako inspirativne predavače, čime dodatno negujemo međukulturno razumevanje.