Pas Moko – altruista na delu

Učenici i učenice naše gimnazije su novac od ulaznica sa predstave ,,Into the woods” donirali u dobrotvorne svrhe 13.3.2024. školi ,,Miloje Pavlovic”.Obilazeći školu, upoznali smo se sa načinom edukacije dece sa smetnjama u razvoju. Drago nam je da vidimo da ova deca mogu da uče i da pronalaze sebe na bezbedan način, uz pomagala kao što su senzorna soba i produženi odmor za relaksaciju. Sakupljeni novac će da omogući nabavku službenog psa, obučenog za terapeutske svrhe, labradora, koji se zove Moko. Stiže iz Mađarske.
Sliku koju sam nacrtala kao scenografiju  za humanitarnu predstavu, odlučila sam da doniram ovoj deci i nadam se da će ona biti još jedna vrsta opuštanja i inspiracije za decu. Trudićemo se da ova akcija bude početak naše saradnje.
Anđela Vučković IIIb