Okrugli sto – Veštačka inteligencija i društvene nauke

U sredu, 29. novembra, u organizaciji naše škole održan je okrugli sto sa beogradskim srednjoškolcima i srednjoškolkama na temu veštačke inteligencije u društvenim naukama. Nakon pozdravne reči naše direktorke, Ivane Vukmirice Baćanović, okrugli sto je otvorio gost predavač, Predrag Krstić sa Instituta za filozofiju i društvenu teoriju, čime su pokrenuta mnoga pitanja na koja smo odgovarali tokom celog dana.

Đaci iz XIV, X, Matematičke i Zemunske gimnazije, đaci iz srednje škole Tehno-art i naši domaćini, diskutovali su na temu obrazovanja, međuljudskih odnosa i etike. Razgovore su vodili nastavnik filozofije Ivan Šurlan, organizatorka ovog događaja i nastavnica filozofije Nena Šurlan, kao i psihološkinja gimnazije, Milica Skočajić. Zahvaljujemo se našim kolegama i koleginicama iz drugih škola na podršci i učešću!

Njihovi učenici i učenice su ovaj događaj učinili podsticajnim i inspirativnim.  Radujemo se sledećem okruglom stolu!