Muzej iluzija

U okviru teme „Ko smo mi“,učenici Grade 1 su istraživali svoja čula i osećanja. U tu svrhu smo i posetili Muzej iluzije. Tako su učenici mogli da vide i nauče ponešto o vidu, percepciji, ljudskom mozgu i naučnim objašnjenjima koja se nalaze iza iluzija, kako bi razumeli zašto oči vide stvari koje mozak ne razume.

Zaista smo uživali u svemu što ovaj muzej pruža. Fascinantni svet iluzija osmišljen je tako da natera na preispitivanje vlastitih čula.

Hrabro smo uskočili u vrtlog iluzija u Vortex tunelu, jednom od retkih tunela te vrste u ovom delu Evrope. Isprobali smo stolicu koja menja percepciju veličine, tako da se osoba na stolici čini izuzetno malom u odnosu na druge ljude u prostoriji. Neverovatna soba u kojoj se čini kada se slikate kao da visite sa plafona. Soba koja menja percepciju veličine, tako da se osoba na jednom kraju sobe se čini izuzetno malom u odnosu na osobu na drugom kraju sobe. Pravo bogatstvo eksponata i zabavne i atraktivne varke.