Miomir Kecmanović u Školi ,,Ruđer Bošković“

Naš proslavljeni teniser Miomir Miša Kecmanović, bivši đak Škole ,,Ruđer Bošković“, zajedno sa Školom tenisa ,,Dril“ održao je prezentaciju tenisa u četvrtak 24. novembra u školskom kampusu na Košutnjaku.

Miomir Kecmanović  je 24.oktobra 2022. ostvario najbolji plasman na ATP listi  i zauzeo 28. mesto.

Osvojio je juniorski turnir Orandž boul 2015. godine kao jedan od najmlađih pobednika u istoriji čuvenog juniorskog turnira koji se od 1947. godine održava na Floridi.

Kecmanović je takođe bio i najbolji junior sveta.

Miša je sa ruđerovcima podelio uspomene iz svojih školskih dana  i razgovarao sa njima o tome šta je neophodno da bi se postigli vrhunski rezultati u sportu.

Đaci su uživali u igri i druženju sa našim poznatim teniserom, a za kraj su dobili za uspomenu i teniske loptice sa Mišinim autogramom.

Više o ovom sportskom druženju i našem teniseru Miši Kecmanoviću čitaćemo u januarskom izdanju školskog časopisa ,,Đački kutak“.