Mens Sana In Corpore Sano: Young Healthy Students

Nakon godinu i po dana od početka Erasmus + projekta Mens Sana In Corpore Sano: Young Healthy Students, nakon velikih promena i odlaganja zbog pandemije izazavane korona virusom, učenici gimnazije „Ruđer Bošković“ u pratnji prof. Marine Milovanović i prof. Suzane Amanović, konačno su posetili drugare iz turske škole koja se nalazi u mestu Kartepe. U Turskoj su se susreli učenici iz 5 škola iz Turske, Srbije, Španije i Bugarske. Ukupno 38 učenika i 12 profesora imalo je priliku od 24.01.2022 – 28.01.2022. da se upozna, poveže, razmeni iskustva i učestvuje na aktivnostima koje su se odnosile pre svega na zdrav život, zdravu ishranu, sportske aktivnosti, ali su se odnosile i ne kulturu, običaje i tradiciju.
Teško je ukratko opisati utisak pod kojim smo svi, jer ovo putovanje drugačije je od svih dosadašnjih, već imamo kandate za naredne destinacije i radujemo se našem sledećem putovanju u kojem će učestvovati stariji gimnazijalci, a to je Sicilija u maju 2022.