Međunarodna saradnja, Project: See The Face Behind the Label (ACES)

U periodu od 10. do 12. aprila, našu školu su posetili drugari iz Međunarodne gimnazije „Prof. Dr V. Zlatarski“ iz Sofije sa kojima realizujemo projekat „See the Face Behind the Label“.

Dva dana smo posvetili daljem radu na projektu koji se bavi razbijanjem predrasuda, u sklopu kojeg je otvorena izložba u „Kući ljudskih prava i demokratije“.

Fotografije koje su prikazane su autorska dela učenika i prikazuju migrante, stare ljude, njihove nove živote i iskustva. Jedan od ciljeva projekta je izdavanje knjige sa pričama i fotografijama koje smo prikupili, čime bi se zaokružio naš zajednički rad koji je podržan od mreže ACES (Academy of Central European Schools).

Osim rada, veoma aktivno smo se družili, zajedno obilazili Beograd i razmenjivali iskustva.

Milena Milovanović