Into the woods

Učenici i profesori na dramskoj sekciji Gimnazije „Ruđer Bošković” pripremili su za izvođenje u Kulturnom centru Čukarica 2.3.2024. adaptaciju američkog mjuzikla Into the woods. Predstava kombinuje četiri poznate bajke: Crvenkapa, Pepeljuga, Zlatokosa i Džek i čarobni pasulj.

Novac koji se skupi od ulaznica otići će u humanitaren svrhe, OŠ „Miloje Pavlović” koju pohađaju deca sa smetnjama u razvoju.

Predstavu je režirala profesorka srpskog Katarina Urošević, a tekst je pisao učenik drugog razreda gimnazije, Relja Karanović. Sa koreografijom pomogla je profesorka filozofije Nena Šurlan. Muziku je adaptirala profesorka Vesna Božović. U predstavi pekara i njegovu ženu glume učenici Mateja Ćumurija i Sofija Radovanović. Pepeljugu glumi Bela Preradović, a njenu maćehu i ćerke Nađa Vesić, Tara Manigodić i Milena Ćeklić, dok Vilu Dobrilu glumi profesorka muzičkog Vesna Božović. Crvenkapu glumi učenica Sofija Todorović, a vuka profesor engleskog Uroš Tomić. Zlatokosu je glumila učenica Lana Štulić, a vešticu Maša Alvirović. Džeka glumi učenik Petar Tolimir, a njegovu mamu profeskorka matematike Vesna Stojanović. Džina je glumio profesor matematike Damir Omrčen. Prinčeve su glumili učenici Vanja Antić i Marko Štrajh.
Pomoću glume, pokreta, pesmom, plesom glumci su napravili odličnu atmosferu.
Na predstavi je bilo nadahnuto, video se timski rad i altruizam na delu.

Relja Karanović