“HUMANOST NA DELU U DEČIJEM ODELU”

,,Hrabri ne spuštaju glave!”

U sredu, 30. novembra u Školi ,,Ruđer Bošković” održana je deveta po redu tradicionalna humanitarna manifestacija ,,Humanost na delu u dečijem odelu”.

I ove godine tradicionalnu humanitarnu manifestaciju organizovali smo zajedno sa predstavnicima Paraolimpijskog komiteta koji su svojim prisustvom i učešćem, dali veliki doprinos u podizanju humane svesti. Cilj manifestacije je promocija paraolimpijskih vrednosti među školskom decom i njihovo upoznavanje sa paraolimpizmom, pravima i mogućnostima osoba sa invaliditetom.

Na svim terenima organizovane su sportske aktivnosti, a centralno mesto pripalo je  aukcijskoj prodaji rukotvorina naših đaka koja ima za cilj da sakupljenim sredstvima pomogne deci i mladima iz ,,Svratišta” i ,,Dnevnom boravku Čukarica” za decu i omladinu ometenu u razvoju.

Akciju su pored naših proslavljenih  sportista paraolimpijaca na čelu sa našom najtrofejnijom stonoteniserkom Branislavom Pekić Ranković  svojim prisustvom podržali i državni sekretar u Ministarstvu za sport gospodin Marko Kešelj, predsednik POKS-a Zoran Mićović,  naši roditelji proslavljeni sportisti,  Damir Kahriman, proslavljeni sportista golman,  Dušan Cvetinović, proslavljeni fudbaler mnogih inostranih klubova, Branko Kokir  istaknuti rukometaš i svi naši dragi roditelji, koji su uz nas sve ove godine i rado se odazivaju našem pozivu. Zajedno sa nama podižu humanu svest kako kod dece tako i kod odraslih.