Green fest

Tekuća, 2020.godina je u mnogim aspektima života neobična, pa je tako i kada je Green fest u pitanju. Od omiljenog, među prirodnjacima, Sajma zelene kulture, kada smo navikli da učestvujemo u radionicama, držimo predavanja i gledamo filmove, ovoga puta je sve organizovano online. Učenici IV godine su gledali srednjemetražni film – On thin ice (na tankom ledu). Na osnovu radnje filma, na časovima biologije i ESS-a imaće zadatak da povežu tematiku filma sa Syllabus-om svojih premeta. Vežbanje će biti u vidu diskusije.

Učenici koji slušaju Ess i Biologiju gledali su film Ledeno kraljevstvo snežnog leoparda. Utisak je da sve što dešava na planeti može da se poveže sa trenutnom epidemiološkom i ekološkom situacijom. Krilatica Deluj lokalno, misli globalno je sve jasnija, ali bez odluka i reakcije na najvišem svetskom nivou, nemamo izgleda za  svetliju i zdraviju budućnost.