Green Fest

Deseti Green Fest održan u Domu omladine u periodu od 15. do 18. oktobra posetili su učenici  gimnazije u okviru sekcije Enviromental club i grupa starijih osnovaca.

Međunarodni festival zelene kulture je manifestacija posvećena ekologiji i zaštiti životne sredine, koja kroz filmske, obrazovne, izložbene i aktivističke programe podstiče kulturu življenja u skladu sa zelenim vrednostima.

Film „2040“ koji su naši učenici pogledali, motivisan je brigom reditelja Dejmona Gamoa o tome kakvu će planetu naslediti njegova četvorogodišnja ćerka, i polazi na put oko sveta kako bi upoznao inovatore i kreatore promena u oblasti ekonomije, tehnologije, obrazovanja i održivosti.

Na osnovu njihovih iskustava pokušava da nađe najbolja rešenja koja su nam već dostupna i koja mogu da pomognu da se unapredi zdravlje Planete.

Click here to add your own text