Filozofska olimpijada

Učenik četvrtog razreda, Yan Nesterenko, zajedno sa svojom mentorkom Nenom Šurlan, predstavljao je našu školu na Srpskoj olimpijadi filozofije, SOFIJA 2024, u subotu 16. marta i osvojio zlatnu medalju, odnosno prvo mesto.  Filozofska olimpijada se tradicionalno održava u Požarevačkoj gimnaziji i u rangu je republičkog takmičenja iz filozofije. U konkurenciji najboljih učenika iz cele zemnje,  Yan je postigao odlične rezultate, što je u skladu sa njegovim filozofskm znanjem i visoko izraženim veštinama u pisanju eseja koji zahtevaju jasnu strukturu, sposobnost argumentovanja stavova, kritičko mišljenje, ali i kreativnost i originalnost ideja.

Yan će, zajedno sa drugoplasiranim učenikom iz Desete gimnazije, predstavljati Srbiju na svetskoj filozofskoj olimpijadi u Helsinkuju od 16. do 19. maja 2024.