EU Code Week 2023

Učenici Grade 5 koji pohađaju KAŠ programiranje ove godine su učestvovali u Evropskoj nedelji programiranja, EU Code Week 2023, koju su pokrenuli 2013. godine Mladi savetnici za Evropsku digitalnu agendu.
Evropska komisija podržava Nedelju programiranja EU kao deo svoje strategije za jedinstveno digitalno tržište. U Akcionom planu za digitalno obrazovanje Komisija posebno podstiče škole da se pridruže inicijativi. Cilj je pomoći većem broju mladih da savladaju osnove programiranja i računarskog razmišljanja.
Pored učenika naše škole, učestvovalo je i mnogo drugih škola iz Evropske unije, a sve naše aktivnosti se mogu videti na mapi.
Učenici Grade 5 su ove godine koristili Microsoft Microbit simulator za sviranje dečijih pesmica. Oni su najpre čitali notni zapis pesama, pa su note i njihovo trajanje prevodili u digitalni zapis. Kombinovanjem blokova za zapisivanje koda i dugmića na mikrobit simulatoru učenici su “prepisali” po dve kompozicije koje smo rado slušali.
Bravo za naše male programere!