Dečiji filmski festival

Učenici PYP programa bili su na Dečijem filmskom festivalu u utorak 15. oktobra.

Film ,,Kuce u operi“, komičnu avanturu čija se radnja odigrava u Metropoliten operi, pogledali su učenici Grade 1, 2 i 3.

Na projekciji filma ,,Tajanstvena šuma“ koja prati priču desetogodišnjeg dečaka koji želi da postane istraživač i zoolog, bili su učenici Grade 4 i 5.

Ovaj festival izdvaja se u mnoštvu dečijih manifestacija i priredbi svojim konceptom i sadržajem.

Pored razvijanja svesti i kulture odlaska u bioskop, posebnost ovog festivala je u tome što predstavlja filmove koji nisu samo svetski blokbasteri, već edukativni, dokumentarni filmovi nezavisnih produkcijskih kuća koji obrađuju teme o različitim životnim vrednostima.