Dan jezika Evrope – 26. septembar

Po nalogu Saveta Evrope i Evropske komisije 26. septembar je proglašen za Evropski dan jezika sa ciljem da se jača svest o raznolikosti jezika i promoviše kultura različitih evropskih zemalja. Učenici naše škole su 28.9. obeležili ovaj važan datum. Prethodnu nedelju smo iskoristili da na svim časovima jezika radimo prigodne sadržaje (kviz, filmovi, muzika…) Završna aktivnost desila se danas u prvom razredu.

U prvom delu časa učenici su se predstavili na drugom ili trećem stranom jeziku u nekoliko rečenica. (Kako se zovem i prezivam? Koja su moja interesovanja? Koji mi je omiljeni predmet u školi?)

U nastavku su izvlačili iz šešira jedno ime prisutne osobe (nastavnik/nastavnica ili drug/drugarica) i opisali ga/je u nekoliko rečenica na engleskom jeziku (Ko je ta osoba? Po čemu je specifična? Kako izgleda?) Ostali su pogađali o kome je reč.

Hvala je divna reč koju treba češće da koristimo. Za kraj časa smo pokušali da kažemo hvala na trideset različitih jezika sa evropskog kontinenta.