Učenici naše škole su obeležili Dan jezika prigodnim manifestacijama. Španci su posetili Španski kulturni centar Servantes, Nemci su obilazili Beograd „na daljinski“, a Latini, Italijani, Francuzi su učestvovali na radionici na času srpskog jezika i književnosti. Na času je aktivno prisustvovala i psihološkinja škole. Profesorka latinskog je govorila o kulturnoj istoriji starih Grka i Rimljana, grupa Francuza o francusko-srpskom prijateljstvu, a Italijani su pripremili sjajnu prezentaciju o Italiji govoreći o svemu što je specifično za ovu divnu zemlju.
Na kraju smo i zapevali La sciate mi Cantare. Na drugom času smo pristvovali radionici gde smo pravili drvo jezika i listove čiji je sadržaj pokazao bogastvo jezika.