„ Dabar”

Učenici Grade 5 učestvovali su i ove godine na međunarodnom informatičkom takmičenju “Dabar” i ostvarili odlične rezultate u svojoj kategoriji. Jovan Vučković 5A, Stefan Jurišić 5A i Konstantin Džodan 5A svojim znanjem zaslužili su izuzetnu pohvalu uradivši tačno sve zadatke.

Sa samo jednim netačnim zadatkom odmah za njima su Petr Berkovski 5B, Aurora Elena Krčevinac 5B i Andrej Popović 5A.

Magdalena Magazin 5A, Jakob Birger 5B, Petar Milić 5B, Andrija Petkovski 5A i Anastasija Durova 5B imali su 60-80% tačno urađenih zadataka, što ukazuje na njihov izuzetan potencijal kada je algoritamski način razmišljanja u pitanju.

Za učenike nižih razreda osnovne škole postoji samo školski nivo ovog takmičenja. Ovogodišnji rezultati pokazuju nam da ćemo sledeće godine imati ozbiljne kandidate i za viši nivo informatičkog takmičenja “Dabar”.