GREEN FEST

Green Fest je međunarodni festival zelene kulture koji je posvećen ekologiji i zaštiti životne sredine. Ovaj festival kroz filmske, obrazovne, izložbene i aktivističke programe podstiče kulturu življenja sa zelenim vrednostima. Učenici naše škole su i ove godine bili deo Green festa, prezentovanjem radova i učešćem na brojnim radionicama. Gimnazijalci su posetili radionice „Koliko je daleko Evropa“ i „Ekologija i/ili preduzetništvo“ i bili na projekciji filma „Era glupih“. Učenici viših razreda osnovne škole prezentovali su svoj rad „Biodizel“ u okviru radionice „Održivo se razvijamo i razmišljamo“ i učestovali u radionici „Koliki je moj ekološki otisak“. Za najmlađe osnovce organizovano je niz zabavno edukativnih sadržaja i radionica : „Volim šargarepu“, „Čuvari smaragdne doline“, „Kako kreativno iskoristiti stari papir“ i „Sve boje hemije“. Opšti utisak je da je da su obrazovni i izložbeni programi iz godine u godinu sve kvalitetniji i brojniji što čini Green fest najvećom obrazovnom manifestacijom u oblasti životne sredine.