Aleksandra Popović

Generacija 2011/12

Magistar nauka menadžmenta i diplomirani komunikolog.

Osnovne studije završila je na Fakultetu za medije i komunikacije u Beogradu kao jedan od deset najboljih studenata generacije 2012-2016. Master studije završila je na prestižnom fakultetu ,,Collége de Paris’’ u Parizu. Kao najbolji student generacije 2016-2017 postala je alumni ovog fakulteta i deo alumni mreže najboljih studenata u Parizu.

Aleksandra je od 2019. godine zaposlena u državnoj upravi. Završila je Diplomatsku akademiju u okviru Ministarstva spoljnih poslova i time otpočela karijeru profesionanog diplomate u ovom Ministarstvu. Na prvu diplomatsku službu otišla je 2021. godine u Stalnu delegaciju R. Srbije pri Unesku u Parizu u zvanju ministra savetnika gde i danas radi i obavlja funkciju zamenika ambasadora R. Srbije pri Unesku.

Tečno govori engleski, francuski, španski i italijanski.