У Виминацијуму и Сребрном језеру
Grade 6 и 7 су 22.5.2024. г. предах од напорног завршетка школске године пронашли на излету. Посетили су Виминацијум, римски град и војни логор из 1. в.н.е. Прича водича је била интересантна и веома едукативна.
Прича о некадашњем сјају и пропасти римског града и војног логора Виминацијума, скренула је пажњу не само националне, већ и светске јавности, која са нестрпљењем очекује да Виминацијум на светској културно-историјској сцени заузме место које му са правом припада. Простор некадашњег римског града и војног логора Виминацијума (више од 450 хектара шире градске и 220 хектара уже градске територије) налази се данас испод обрадивих површина. У последње три деценије XX века обављена су истраживања виминацијумског града мртвих или некропола и до сада је откривено више од 13 500 гробова. На истраживању римског града и војног логора ради интердисциплинарни тим, састављен од изузетних стручњака из различитих области. Њихова жеља је да тргови и храмови, позоришта и хиподром, купатила, улице и четврти града изроне из ораница у којима су се вековима налазили и постану део светске и наше културне баштине, али и симбол препознатљивости дунавске области.
После Виминацијума ученици су посетили Сребрно језеро уживајући у природи и шетњи поред језера, као и никад довољно дугим спортским активностима.
У аутобусу је било дивно дружење, чула се граја и песме, само су се симпатије у тајности догађале.