Izlet u Vršac

U sredu 18.10.2023. učenici prvog, drugog i trećeg razreda Gimnazije ,,Ruđer Bošković“ išli su u posetu Vazduhoplovnoj akademiji u Vršcu. Posetu je vodio profesor fizike Ivan Radojičić. Po dolasku na Akademiju učenici su bili upoznati sa glavnom zgradom aerodroma. U toj zgradi se nalaze kancelarije gde borave meteorolozi. Nakon obilaska centralne zgrade, učenici su prešli u obilazak sledeće Narandžaste zgrade. U njoj su učenici videli najnovije simulatore na kojima budući piloti vežbaju i polažu testove pre nego što odu u pravi avion. Takođe su videli i starije verzije simulatora. Nakon obilaska Narandžaste zgrade učenici su razgledali hangare u kojima su se nalazili razni avioni na kojima se vrši test vožnje. Ceo dan je bio vrlo zabavan i interaktivan.
Andrea Starčević IIa