Ликовни конкурс „Мали Пјер“ поново у Руђеру

По други пут, ликовни конкурс „Мали Пјер“ одржава се у Интернационалном образовном систему „Руђер Бошковић“. Свечано отварање изложбе ликовних радова дечје карикатуре „Мали Пјер“ одржало се у среду 7. марта 2017. у школском кампусу.

Пријатељи деце Београда, у сарадњи са Компанијом АД „вечерње новости”, расписписали су  23. Конкурс за дечју карикатуру „Мали Пјер”.

Током претходних двадесет и две године деца и млади, у основним и средњим школама, показали су велику заинтересованост, а наставници, бројни карикатуристи, хумористи, афористичари и други поштоваоци дечје карикатуре пружали су деци подршку за овај вид њиховог ликовног изражавања.

„Мали Пјер” је настао као право и шанса деце и младих да свету одраслих упуте своје поруке за детињство по мери детета..