Saradnja sa Drugom gimnazijom Sarajevo

U okviru Middle Years programa (MYP) u subotu, 15. decembra, u našoj školi održana je radionica za učenike. Učenica Laila Šašivarević iz Druge gimnazije Sarajevo realizovala je lični projekat (Personal Project) koji je obuhvatio organizaciju putovanja za Beograd, trodnevni obilazak grada i radionicu za učenike iz Srbije i Bosne i Hercegovine. Drago nam je što smo nastavili dugogodišnju saradnju sa prijateljskom IB školom i to na projektu koji promoviše multikulturalnost i međusobnu povezanost u regionu. Bilo nam je veliko zadovoljstvo da, uprkos vejavici i nevremenu, provedemo tri kvalitetna sata u školi i razgovaramo o problemima koji su zajednički za sve nas. Pričali smo o temama koje nas povezuju, o planovima za budućnost i o globalnim problemima. Lepo smo se družili i obećali jedni drugima da ćemo nastaviti da sarađujemo i u godinama koje su pred nama.