IZLOŽBA SLIKA NADEŽDE PETROVIĆ

Povodom 100 godina od smrti Nadežde Petrović u Velikoj galeriji Doma Vojske Srbije, organizovana je izložba slika ove značajne umetnice. Učenici ART sekcije imali su priliku da vide 73 slike iz Narodnog muzeja. Nadežda Petrović nije samo slikala, izlagala i pratila zbivanja na evropskoj likovnoj sceni nego se trudila da svestranom delatnošću doprinese napretku čovečanstva. Bila je slikar, učiteljica crtanja u Višoj ženskoj školi, pokretač likovnih manifestacija, likovni kritičar, autor pozorišne drame. Nadežda se posvetila i aktivnostima humaniste. Nosila je pomoć narodima pod turskom okupacijom i predvodila proteste protiv aneksije Bosne i Hercegovine .O pravima Srba i ostalih porobljenih slovenskih naroda govorila je na skupovima kod nas i, zahvaljujući znanju francuskog, nemačkog i ruskog jezika, u inostranstvu.