U poseti  Institutu „Servantes”

Povodom predstojećeg Evrpskog dana jezika, koji se u našoj školi uvek sa posebnom entuzijazmom obeležava, učenici prve godine gimnazije koji uče španski jezik, posetili su Institut Servantes sa svojim profesorkama Marinom Milovanović i Suzanom Amanović.
Dočekala ih je Mirjana Starčević koja im je zajedno sa bibliotekarom, pokazala biblioteku, knjige, filmove i predstavila mogućnosti koje u okviru Instituta postoje, kao i sve ono što učenicima u ovom uzrastu može biti najzanimljivije i najkorisnije. Nakon toga im je šefica i koordinatorka kurseva Ana Isabel Reguillo Pelayo predstavila značaj i rasprostranjenost španskog jezika i hispanske kulture, a učenici su se odlično snašli sa pitanjima koje im je pripremila i zbog toga su dobili zanimljive nagrade. Za sam kraj ove posete, Ivana Jovanović Arsić je predstavila izložbu „Najduže putovanje: Prvo oplovljavanje sveta“, povodom putovanja koje je započeo Magelan 1519.godine i koje je trajalo tri godine. Ceo ovaj događaj upotpunio je burrito u restoranu Tortilla casa, a nakon toga smo se zasladili „heladom“. Verujemo da ovo zanimljivo iskustvo kroz kombinaciju jezika, kulture i gastronomije će biti nešto što će podstaći učenike da i dalje vredno rade i da istraže sve što bogata Hispanska kultura nudi.