SPORTSKI DAN

Zahvalni na toplom vremenu, aktivnostima koje su im bile obezbeđene, kao i na tome što im je omogućeno još malo spavanja, učenici naše škole su entuzijastično stigli na Adu 8. 9. da započnu sportski dan.

Prošetali smo do biciklističke stanice, gde su posle neke uobičajene papirologije, skoro svi seli na bicikle i krenuli da se voze duž dugačkog poluostrva. Neki su odlučili da nastave ležernijim tempom pešice. Međutim, svi su videli veliko drveće, zaraslu travu, brojne kafiće i restorane, muve ili komarce kako uživaju u poslednjim toplim danima, i svetlucavu vodu, uživajući u svim ovim prizorima pre dolaska kiše i snega.

Drugi su odlučili da odu autobusom na drugu stranu, gde su skijali na vodi ili igrali poligone, što je pokušalo 14 učenika, i treba istaći da su postignuti impresivni rezultati. Na prvom mestu je bio Bata Nikolić, koji je igru završio za 32,1 sekundu; Vanja Antić zaostao je nekoliko milisekundi, završivši za 32,57 sekundi; na trećem mestu bio je Marko Kokir koji je završio za 33,25 sekundi.

Nakon aktivnosti koje su sigurno bile zamorne, naši učenici su dobili priliku da prezalogaje. Razgovor je bio raznovrstan, a ako bi se ispitala mišljenja učenika, našao bi se širok spektar tumačenja, od kojih neka ne bi nužno bila vezana za sam sportski dan.

Nekim učenicima je to bila prva takva aktivnost, dok je nekima poslednja u dugom nizu, ali kada se sve završilo, učenici su se vratili kući, neki umorni, neki zadovoljni, a neki jednostavno srećni.

Božidar Vasilić IIIb