SANU – prijem za najbolje

Predsednik SANU akademik Vladimir Kostić upriličio je prijem za učenike koji su osvojili medalje na međunarodnim takmičenjima iz matematike, fizike, informatike i drugih prirodnih nauka. Među zvanicama prijema bili su i učenici našeg obrazovnog sistema: Tara Čolić, Dean Polimac i Dejan Kovač, kao i generalni menadžer Mladen Šarčević. Akademik Vladimir Kostić istakao je da Akademija ima važnu ulogu u daljoj podršci i afirmaciji mladih talenta, budućih naučnika, koji su svojim rezultatima na međunarodnim takmičenjima već pronašli svoje mesto u svetu nauke. Poručio je da su mladi naučnici budućnost Srbije koji svojim radom treba da doprinesu sveukupnom privrednom razvoju naše zemlje. Učenici  su od SANU dobili na poklon ranac za računar i za buduće naučnike veoma prikladnu knjigu  ,,Od pašnjaka do naučenjaka” autobiografiju Mihajla Pupina.